Podsumowanie IV edycji

IMG_2984 (Kopiowanie)

29 maja w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego skierowanego do uczniów i nauczycieli „Twoje dane-Twoja sprawa”. Gimnazjum nr 132 z O.I. w tegorocznej edycji ponownie znalazło się w gronie laureatów. Nasza praca i podejmowane działania zostały nagrodzone wieloma wspaniałymi nagrodami, które ufundowali m.in. GIODO [gadżety i dyplom, książka], MEN [encyklopedia PWN Kalendarium dziejów Polski], MKO [dysk zewnętrzny], firma Fellowes Polska SA [niszczarka].

GIODO_m1 MEN_m1 MKO_m1
Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło wystąpienie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Pana dr Wojciecha R. Wiewiórowskiego oraz zaproszonych gości, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie. Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji reprezentował p. Marcin Olender, MEN – p. Aleksandra Kowalik, Kuratorium Oświaty w Warszawie – p. Barbara Słomczyńska, Biuro Rzecznika Praw Dziecka – p. Jacek Zyśko, Związek Pracodawców Branży Internetowej – prezes, p. Włodzimierz Schmidt.
Z pewnością laureatom Konkursu dla uczniów na komiks lub animację: Marcinowi Ślizowi (2b), Dominice Sylwestrzuk (3a) oraz laureatce nagrody specjalnej w kategorii animacja – Patrycji Furmanik (3b) uroczystość na długo pozostanie w pamięci. Warto dodać, że dodatkową nagrodę dla Patrycji – tablet – ufundował Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB.
Zgodnie z programem seminarium [link] przybyli z całej Polski przedstawicie szkół i placówek doskonalenia nauczycieli wysłuchali ciekawych wystąpień związanych z tematem przewodnim „Jak chronić prywatność dzieci w cyfrowym świecie”. W drugiej części seminarium Liderzy Programu dzielili się swoimi doświadczeniami oraz krótko prezentowali najciekawsze inicjatywy.

Nasi laureaci dodatkowo udzielili wywiadu do Polskiego Radia.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele uczniów, którzy najaktywniej włączyli się w realizację Programu w naszej szkole. Dzielnie reprezentowali Gimnazjum nr 132 z O.I. do samego końca – za co serdecznie dziękuję! :).

Całej społeczności szkolnej GRATULUJEMY sukcesu w tegorocznej edycji, a Organizatorowi fantastycznego podsumowania Programu. Jesteśmy pewni, że nasze działania są potrzebne i życzymy jak najwięcej takich inicjatyw ze strony dorosłych w kierunku dzieci.

Na stronie Organizatora znajduje się informacja o seminarium przygotowana po spotkaniu GIODO z mediami [link].

Zapraszamy również do zapoznania się z pracami naszych uczniów zgłoszonych na konkurs [link].

Anna Lewandowska

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z uroczystości.
[fot. Anna Lewandowska,
a także Natalia (1a), Zuzia (1a) oraz ci, którzy byli w posiadaniu aparatu :)]

 giodo2016m
"Twoje dane - Twoja sprawa"