2012/13


logomale

W roku szkolnym 2012/2013 nasze Gimnazjum przystąpiło do realizacji Programu edukacyjnego „Twoje dane-Twoja sprawa”. Działania związane z Programem zaplanowaliśmy na kilka miesięcy. Praca całej społeczności szkolnej przyczyniła się do sukcesu szkoły.

W czerwcu 2013 r. otrzymaliśmy z rąk Generalnego Inspektora Danych Osobowych – WYRÓŻNIENIE, a Mazowiecki Kurator Oświaty przekazał LIST GRATULACYJNY. Staliśmy się LIDERAMI DOBRYCH PRAKTYK.
Znalazło to odzwierciedlenie w zaproszeniu naszej szkoły do wystąpienia podczas seminarium, które podsumowało III edycję Programu. Więcej informacji znajduje się na stronie Biura GIODO [link do strony] [link do programu seminarium]

               giodo_wyroznienie                 giodo_kuratorium

Szczególną uwagę zwróciły następujące inicjatywy:

1. Konkurs na „Szkolnego Komiksomaniaka” (klasy III)
2. Konkurs na „Szkolnego Krzyżówkomaniaka” (klasy II)
3. Konkurs dla Rodziców „Szybkie dane”.
Scenariusz konkursu „Szybkie dane” wraz z materiałami (zestaw pytań, regulamin, wzory dyplomów) został dołączony do materiałów edukacyjnych, które co roku GIODO udostępnia szkołom biorących udział w Programie. To kolejne wyróżnienie.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poruszających zagadnienia ochrony danych osobowych, ochrony wizerunku i bezpieczeństwa w Internecie. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne. Zrealizowano projekt edukacyjny poświęcony tej tematyce.

W ramach realizacji Programu Biuro GIODO przygotowało konkurs dla uczniów:
Prezentujemy wynik pracy naszych uczniów, już absolwentów: Oli, Kasi i Dawida – odważny projekt, który pozwolił na rozpropagowanie treści związanych z ochroną danych osobowych w środowisku lokalnym. Uczniowie profesjonalnie przygotowali się do jego realizacji. Mieszkańcy Dzielnicy Ursus, którzy wzięli udział w tym projekcie pisemnie wyrazili zgodę na publikację wizerunku. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY.

Szczegółowy przebieg, prace uczniów oraz relacja z realizacji programu w roku szkolnym 2012/2013 znajduje się na stronie internetowej, która powstała na potrzeby poprzedniej edycji. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony

www.giodo2.gim132waw.pl

Anna Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 giodo2016m
"Twoje dane - Twoja sprawa"