Seminarium podsumowujące VII edycję Programu

IMG_07946 czerwca sala Goethego w Pałacu Kultury i Nauki gościła przedstawicieli szkół z całej Polski, uczestników Programu edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”.
Seminaria podsumowujące poszczególne edycje Programu, na których wręczane są nagrody za podejmowane inicjatywy na rzecz propagowania zagadnień związanych z ochroną danych osobowych to już tradycja. Za sprawą organizatorów, którzy przykładają starań do nadania temu wydarzeniu szczególnego charakteru, za sprawą obecnych gości i wykładów towarzyszących to również ważne wydarzenie o charakterze edukacyjnym. VII edycja to kolejny nasz sukces, który zapisze się w historii Gimnazjum nr 132. Sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie przekonanie, że nasze działania są potrzebne i bardzo ważne szczególnie przy tak szybkim rozwoju cyberświata.
Przyznanie Gimnazjum nr 132 III miejsca w konkursie organizowanym dla placówek objętych Programem to ogromne wyróżnienie, wyróżnienie, które cieszy i daje poczucie dobrze wykonanego zadania.

W uroczystości wzięli udział: dr Edyta Bielak-Jomaa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, wiceminister Tomasz Zdzikot – podsekretarz stanu w MSWiA, minister Witold Kołodziejski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz przedstawiciele firm, fundatorów nagród, m.in. Pani Cecylia Szymańska-Ban – Dyrektor ds Sektora Edukacyjnego Microsoft Sp. z o.o., Pan Wojciech Maciejczak, Dyrektor Bezpieczeństwa Regulacyjnego w Orange Polska, Pan Jakub Turowski Dyrektor ds Polityki Publicznej na region Europy Środkowo-Wschodniej w Facebook.

Gimnazjum reprezentowali autorzy prac zgłoszonych na konkurs w tegorocznej edycji: Aleksandra Górecka i Tadeusz Malec uczniowie klasy 2a oraz Pani Dyrektor Beata Żeromska.

Jako szkolny koordynator programu dziękuję wszystkim, którzy od pięciu lat wspierają mnie w działaniach, a przede wszystkim kochanym uczniom, bez których ten sukces nie byłby możliwy!