ZAdane dane – dzień pierwszy :)

DSCN0979Pierwszego dnia zielonej szkoły rozpoczęliśmy realizację naszego projektu edukacyjnego: dane (do ZAmościa) ZAbrane. Dzień okazał się bardzo pracowity, a samo zadanie dla części uczniów trudne. Zadanie polegało na promowaniu zagadnień związanych z ochroną danych osobowych podczas wakacji oraz zagadnień związanych z ochroną wizerunku. Nie zabrakło miejsca na informacje o tym, że mamy prawo do bycia zapomnianym. Tym razem skierowaliśmy nasze działania do mieszkańców oraz turystów przebywających w Zamościu.
Okazuje się, że wręczanie ulotek to trudne zadanie nawet przy pięknej i słonecznej pogodzie jaka towarzyszyła nam od wyjazdu z Warszawy. Najważniejsze jest to, że udało nam się rozdać ulotki, zrobić bezpieczne selfie oraz nabyć nowe umiejętności. Efektem ubocznym było nawiązanie nowych znajomości :) To zasługa chłopców z klasy 1b :)

Zadanie zaliczyli wszyscy uczniowie. Do godziny 20.40 dni w pokoju opiekunów nie zamykały się – świetnie pracowaliście! Gratulacje:). Dziękujemy również mieszkańcom i turystom z ZAmościa!

Część waszej pracy udało mi się sfotografować. Za pozostałe zdjęcia dziękuję Oli i Bartoszowi z klasy 1a oraz Wiktorii z klasy 1b.