Slajdomania 2017 :)

GNaszą przygodę z realizacją Programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” rozpoczęliśmy w 2012 roku. Jednym z realizowanych wówczas zadań był Konkurs na Szkolnego Komiksomaniaka. Wykorzystaliśmy program prezentacyjny Power Point, w którym uczniowie wykonali swoje komiksy [link]. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wykorzystać to samo narzędzie tym razem w Slajdomanii 2017 :) Dzięki zadaniu, które zbiegło się z obchodzonym w styczniu Dniu Ochrony Danych Osobowych uczniowie klas trzecich na lekcjach informatyki oprócz  poznania możliwości programu Power Point, min.: tworzenie hiperłączy, pobieranie materiałów multimedialnych z internetu, wykorzystanie animacji, ustawienie chronometrażu itp. wyszukiwali informacje na tematy związane z ochroną danych osobowych. Mam nadzieję, że po tym zadaniu zdecydowana większość uczniów potrafi odpowiedzieć na pytanie:
– Kto stoi na straży naszych danych osobowych,
– Jak nazywają się dane osobowe szczególnie chronione,
– Kiedy obchodzony jest Dzień Ochrony Danych Osobowych,
– Jakie sukcesy odnieśliśmy, jako szkoła i uczniowie indywidualnie, podczas realizacji Programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” :)

Zapraszam do zapoznania się z wybranymi prezentacjami [pliki .ppsx] przygotowanymi w ramach Slajdomanii :)
1. Dima Biriukov, klasa 3a  [link]
2. Karolina Żołnowska, klasa 3b [link]