Dobiegł końca projekt „Kreatywni i Aktywni”

DSC_016228 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie Dzielnicowego Konkursu Literackiego dla Uczniów Szkół Podstawowych „Pewnego dnia w Danolandii…” połączone z premierą gazety „Kreatywni i Aktywni”. Tego dnia zakończyliśmy również realizację projektu grantowego, którego nasze Gimnazjum, a właściwie zespół: sześć uczennic i jeden opiekun – było finalistą. Jesteśmy dumne z naszej pracy i tego wszystkiego co udało nam się zrealizować w tak krótkim czasie! Na realizację grantu miałyśmy zaledwie 64 dni, a poprzeczkę postawiłyśmy sobie bardzo wysoko!

28 kwietnia w uroczystym podsumowaniu wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele Stowarzyszenia „Z siedzibą w Warszawie”: Pani Edyta Ołdak – prezes Stowarzyszenia oraz Pan Karol Kołbyk, Pani Wanda Kopcińska – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Weronika Matyka – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus oraz Pani Beata Derewońko – opiekun MRDU z ramienia Urzędu Dzielnicy Ursus.
Mogliśmy również liczyć na obecność sponsorów oraz lokalnej telewizji i prasy, która objęła patronatem medialnym nasze wydarzenie.
W uroczystości wzięli udział uczestnicy konkursu literackiego, nauczyciele-opiekunowie, jury, w skład którego weszła m.in. pedagog i pisarka książek dla dzieci i rodziców Pani Anna Kaszubska oraz rodzice uczniów szkół podstawowych. Całość prowadziły uczestniczki grantu: Aleksandra, Asia, Julia, Małgosia, Zosia i Kasia, które wspólnie z uczniami naszego Gimnazjum postanowiły zaprezentować różne aktywności młodzieży. Nad przebiegiem Projektu „Kreatywni i Aktywni” miała przyjemność czuwać p. Anna Lewandowska :)

Wyniki Konkursu Literackiego „Pewnego dnia w Danolandii…” do ostatniej chwili były tajemnicą. Mamy nadzieję, Drodzy Uczestnicy, że nie macie nam tego za złe :)

Teraz możemy z przyjemnością ogłosić wyniki:

Miejsce I      ex aequo: Ewelina Czub (SP nr 2), Marek Nowak (SP nr 4)
Miejsce II   ex aequo: Oliwia Czeczot (SP nr 11), Marta Klepaczko (SP nr 4)
Miejsce III  Jakub Orlański (SP nr 2)
Wyróżnienia: Claudia Babled (SP nr 4), Gabrysia Bujnowska (SP nr 2), Paweł Polak (SP nr 11), Anna Anh Śliwiak (SP nr 4)
Nagroda Aktywnej Młodzieży: Mateusz Pawlik (SP nr 2)
Warto dodać, że na podstawie pracy Mateusza Pawlika został narysowany komiks. Zapraszając uczniów ursuskich szkół podstawowych do udziału w konkursie obiecałyśmy niespodziankę, mamy nadzieję, że się spodobała :)

Po emocjach związanych z podsumowaniem konkursu przyszedł czas na chwilę najważniejszą dla na naszej grupy – premierę gazety „Kreatywni i Aktywni”. Za sprawą programu grantowego „Aktywna warszawska młodzież” finansowanego przez m.st. Warszawę udało nam się wydać profesjonalną gazetę, w której umieściłyśmy zebrane materiały, ciekawe wywiady, wyniki ankiety i trochę rozrywki – jak na szanujące się czasopismo przystało :). Jesteśmy niezwykle ciekawe Waszych opinii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu literackiego – pięknie poruszyliście w swoich pracach zagadnienia związane z ochrona danych osobowych i wizerunku! Nauczycielom-opiekunom, Paniom: Ewie Gerełło, Annie Imiełowskiej, Annie Tarwackiej oraz Magdalenie Sirak-Kwiatkowskiej gratulujemy wspaniałych uczniów.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, za wsparcie i każdą pomoc. Za zdjęcia tradycyjnie dziękujemy Pani Joannie Balcerzak.

Ze swej strony chciałabym podziękować całej mojej wspaniałej grupie: Oli Góreckiej – redaktor naczelnej „Kreatywnych i Aktywnych”, Asi Thiel, Julii Guz, Małgosi Miksie, Zosi Staszewskiej, Kasi Miernickiej. Mamy za sobą wiele cudownych chwil, ale i ogromne zmęczenie. Tu pozwolę sobie zacytować Julię: „ale warto było!”. Patrząc z perspektywy czasu śmiało można powiedzieć, że nasz projekt skazany był na sukces :)
Serdecznie DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM uczniom, którzy tak chętnie włączyli się w podsumowanie całego projektu. Bez Was nie byłby możliwi nasz sukces!

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.

[fot. p. J. Balcerzak]