Pałac Staszica w Warszawie gościł laureatów konkursu fotograficznego

JpegZapraszam do relacji przygotowanej przez Sandrę Połeć, której dziękujemy za odebranie nagród nieobecnym w tym terminie laureatom-wycieczkowiczom :). Sandra wraz z p. Beatą Sierańską (dziękujemy za zdjęcia), reprezentowała nasze Gimnazjum podczas uroczystości wręczenia nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dane osobowe na co dzień”. Konkurs odbył się w ramach Programu edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”. Przypomnę, że nasi uczniowie: Paweł Dzierżanowski (1a), Klaudia Smejlik (2a) oraz Sandra Połeć (2b) zdobyli wyróżnienie :). Tym samym stanowiliśmy najliczniej nagrodzoną grupę. Relacja z tego wydarzenia znajduje się również na stronie organizatora www.giodo.gov.pl. Wasz sukces stał się okazją do wykorzystania naszej ścianki GIODO do pamiątkowego zdjęcia 🙂

7 czerwca w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące VI edycję Programu „Twoje dane – twoja sprawa”. Spotkanie zaczęło się w sali Marii Skłodowskiej-Curie. O 10:00 powitała nas Pani dr Edyta Bielak-Jomaa – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Pan Minister Witold Kołodziejski z Ministerstwa Cyfryzacji oraz Pani Minister Marzenna Drab z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszyscy zaproszeni goście zwrócili uwagę na to, że coraz więcej osób, a przede wszystkim młodzieży korzysta z internetu, portali społecznościowych. Ten czas spędzany w internecie powinien być zagospodarowany dużą ilością programów i narzędzi edukacyjnych.
Następnie przystąpiono do wręczania nagród laureatom konkursu dla placówek oraz laureatom konkursu fotograficznego. Właściwie laureat (grupa uczniów) był tylko jeden. Poza tym organizatorzy przyznali 8 wyróżnień, w tym trzy przypadły nam – uczniom Gimnazjum nr 132 🙂 . Wyróżnienie otrzymała również uczennica Technikum nr 8, a więc połowa wyróżnień przyznanych uczestnikom w konkursie trafiła do Ursusa :). Po tych emocjach przyszedł czas na poczęstunek, a po przerwie nagrodzone szkoły opowiadały o realizacji Programu.
Sandra Połeć

[fot. p. B. Sierańska]