Wizyta w Biurze GIODO!

IMG_523311 kwietnia Asia, Zosia, Ola, Małgosia i Kasia czyli zespół redakcyjny gazety „Aktywni i Kreatywni” udał się do Biura GIODO na spotkanie z przedstawicielami GIODO. Dzięki uprzejmości Pani dr Edyty Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych nasze uczennice w ramach realizacji grantu przeprowadziły wywiad z przedstawicielem GIODO.  Podczas wizyty na dziewczyny czekała miła niespodzianka.

Spotkała się z nami Pani dr Edyta Bielak-Jomaa i z zainteresowaniem wysłuchała informacji o zadaniach realizowanych w ramach grantu i podejmowanych przez nasze Gimnazjum działaniach mających na celu propagowanie wiedzy na temat ochrony danych osobowych i prywatności.
Następnie przyszedł czas na wywiad. Na pytania odpowiadał Pan Piotr Drobek, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej.
Wiele miłych słów skierowała do nas Pani Dorota Malinowska, podkreślając dojrzałość i wiedzę uczennic, które w pełni wyrastają na specjalistów z zakresu ochrony prywatności i danych osobowych.
Spotkanie zrobiło na nas ogromne wrażenie i było niezwykle cennym doświadczeniem.
Więcej szczegółów dotyczących wizyty w Biurze GIODO znajdzie się w naszej gazecie.

Składamy serdeczne podziękowania Pani dr Edycie Bielak-Jomaa, Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych, Pani Urszuli Góral, Dyrektor Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej za okazaną pomoc i wsparcie, Panu Piotrowi Drobkowi oraz Pani Dorocie Malinowskiej – przedstawicielom Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych za miłe słowa i poświęcony czas.

To nie pierwsze spotkanie naszej młodzieży z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. W roku 2014 mieliśmy okazję spotkać się z Panem dr Wojciechem Wiewiórowskim, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych IV kadencji, obecnie zastępcą Europejskiego Inspektora Ochrony Danych w Brukseli [link]

Anna Lewandowska

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

[fot. A. Lewandowska]