Seminarium – „Twoje dane-Twoja sprawa”

IMG_883128 maja Centralna Biblioteka Rolnicza po raz trzeci gościła przedstawicieli szkół, których podejmowane inicjatywy w ramach realizacji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” zostały nagrodzone. Zwycięstwo w V edycji Programu zapewniły nam tegoroczne działania, które od listopada realizowane były dla uczniów, a przede wszystkim społeczności lokalnej [link]. Przypomnijmy, że dla placówek objętych Programem odbyły się dwa konkursy: dla szkół – na najciekawsze inicjatywy promujące tematykę ochrony danych osobowych i ochrony prywatności oraz dla uczniów: Ogólnopolski Konkurs na Infografikę. W obu nasza szkoła okazała się najlepsza w Polsce.
Tegoroczna realizacja Programu w Gimnazjum nr 132 przebiegała pod hasłem: „Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi na rzecz społeczności lokalnej: GIODO – ważna sprawa”. Chcemy podkreślić, że do Programu zgłosiły się 253 placówki, a więc konkurencja była ogromna.
28 maja emocje sięgały zenitu, a panująca atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mieliśmy zaszczyt odebrać nagrodę specjalną „Złote Pióro Programu”. Nagrodę wręczyła dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. W uroczystości, uczestniczyli również Urszula Augustyn, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach w MEN, która przekazała wyróżnienie od Joanny Kluzik-Rostkowskiej – Minister Edukacji Narodowej. Gimnazjum odebrało gratulacje od Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. Dariusz Dąbek, Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji wręczył nagrodę specjalną – ogromny telewizor (55 cali). Przedstawiciel Orange Polska Marek Januszewicz przekazał ufundowaną nagrodę – tablet Lenovo (10,1 cali). Nasza szkoła po raz trzeci została nagrodzona
specjalnym wyróżnieniem od Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Od MKO również otrzymaliśmy nagrodę 🙂 – bezprzewodowy głośnik bluetooth.
Jest nam niezmiernie miło, że  w uroczystości wziął udział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Wiesław Krzemień, który skierował do wszystkich uczestników seminarium słowa uznania.

dyplom-GIODOmdyplom-MAiCm   dyplom-MKOmdyplom-MENm

Sukces odnieśli również uczniowie [link]. Cieszę się, że  zmotywowanie Was do udziału w Konkursie nie było wcale trudne, gratuluję wspaniałych nagród, a laureatom dodatkowych 5. punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych! 🙂 . Przypomnijmy, że uczniowie zdobyli I oraz II miejsce, a także dwa wyróżnienia. Oczywiście dziękuję za przygotowanie prac pozostałym uczniom – według mnie wszystkie zasługiwały na nagrodę [link].
Nie ukrywam, że miłym zaskoczeniem było dla mnie otrzymanie wyróżnienia od GIODO za podejmowane działania w ramach realizacji Programu.
Na zakończenie dodam, że to nie pierwszy nasz sukces. Podejmowane od trzech lat inicjatywy były doceniane przez Organizatorów, a Gimnazjum jako jedyne w Polsce zdobywało wyróżnienia od GIODO, MEN oraz MKO [link]. Ten rok jest jednak wyjątkowy – zakończył się uzyskaniem najbardziej prestiżowej nagrody „Złotego Pióra Programu”.

Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą uroczystość! Dziękujemy również za transmisję on-line – dzięki niej cała społeczność Gimnazjum nr 132 mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Anna Lewandowska